Sytuacja na świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie napawa spokojem. Ludzie obawiają się groźnego wirusa, często wpadają w panikę i nie myślą racjonalnie. Covid-19 to groźny wirus podobny do SARS mogący spowodować śmierć wielu ludzi na całym globie. Zaniepokoić powinny takie objawy jak gorączka, bóle mięśni i w klatce piersiowej, niewydolność oddechowa. Wprowadzono wszelkie środki ostrożności, zamknięto granice, nakazano pozostanie w domu, odwołano imprezy masowe, zamknięto lokale gastronomiczne.

Czy musimy się obawiać wyjścia z psem na spacer?

Nie mamy się czego obawiać. Aby zarazić się wirusem musimy przebywać blisko zakażonej osoby więc jeśli zachowamy odległość od innych ludzi nie zainfekujemy się. Niestety ludzie zaczynają przychodzić masowo do weterynarzy by uśpić psy i koty, porzucają zwierzęta w lasach i przy drogach. Człowiek potrafi być bezwzględny, absolutnie nie powinno się wyrzucać psów z domu tym bardziej gdyby przenosiły wirusa! Koty i psy nie chorują na Covid-19! Szkoda, że w wyniku nie potwierdzonych badaniami hipotez, życie straciło tak wiele zwierząt na świecie. Według informacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma podstaw i dowodów na to by zwierzęta domowe przenosiły koranawirusa. Każdy powinien przestrzegać zasad higieny i stosować się do przepisów, o których wielu zapomina, że psa wyprowadzamy na smyczy i nie pozwalamy mu się oddalać. Należy zachowywać się zgodnie z wytycznymi Rady Sanitarno-Epidemiologicznej (GIS).

Koty i psy nie chorują na Covid-19!

Koty atakuje podobny do korony wirus FCoV a psy CCoV i CRCoV, jednak nie są to postacie, która są w stanie wywołać chorobę u człowieka. Zwierzęta ludzi chorujących w Chinach miały na sobie koranowirusa tak jak i przedmioty w mieszkaniu. Wirus nie jest w stanie „przeżyć” poza żywym nosicielem dlatego tak ważne jest by myć ręce przed jedzeniem i sprzątać w mieszkaniu (szczególnie klamki i telefon komórkowy powinny być dezynfekowane).

Nie popadajmy w panikę! – apeluje Stowarzyszenie Kłębek Nadziei

W związku z już istniejącym problemem porzucania zwierząt oraz realnym zagrożeniem wzrostu liczby bezdomnych zwierząt Stowarzyszenie Kłębek Nadziei postanowiło podjąć działania edukacyjne oraz wspierające placówki, do których trafiają porzucone zwierzęta, oraz uruchomiło zbiórki.

Wpłat można dokonywać na poniższe dane:

Mazowieckie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt Kłębek Nadziei
Numer konta bankowego: 25 1090 2590 0000 0001 4423 6607
Wałsnów 22B, 26-505 Orońsko
tytułem: darowizna na rzecz zwierząt
Stowarzyszenia Kłębek Nadziei.

Funpage Facebok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *